Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 16-12-2017 04:11

O parafii
Ogłoszenia parafialne
Cmentarz parafialny

Historia
Nasz Patron

Duszpasterze
Pracownicy
Ministranci
Katecheci

Nowa Ewangelizacja
Oaza
Koło Żywego Różańca
Akcja Katolicka

Schola
Chór
Zespół

Kurs Przedmalżeński
Adopcja Serca
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ogłoszenia

Czerwiec 2017


30.06.,

-pielgrzymka do Gietrzwałdu - poczęstunek w naszej parafii;

25.06., 12 niedziela zwykła



24.06.-28.06.2017, wycieczka dzieci i młodzieży do Krakowa i Zakopanego



23.06., Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00.

18.06., 11 niedziela zwykła



17.06., wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego

- Msza święta o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. brata Alberta z ucałowaniem relikwii o godz. 18.00;

15.06., Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało,

- Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 (z procesją ulicami miasta) i 18.00;

13.06.,

- godz. 20.00 - Nabożeństwo – Apel fatimski;

11.06., Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

- godz. 11.30 – Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy ul. 19 Stycznia, blok nr 17;

04.06., Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

- godz. 11.30 – Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Łempina i Łempinka;

03.06., I sobota miesiąca

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 9.00 – Msza święta połączona z modlitwą różańcową w intencji Kół Żywego Różańca;

02.06., I piątek miesiąca

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
- godz. 18.00 – Msza święta z nauką dla przygotowujących się do bierzmowania;

01.06.,

- godz. 18.00 – przez cały miesiąc nabożeństwo czerwcowe połączone z Mszą świętą;

Maj 2017


28.05., Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

- godz. 11.30 – Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich;

21.05., 6 niedziela wielkanocna;



14.05., 5 niedziela wielkanocna;

- godz. 11.30 – Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego dzieci klas piątych;
- godz. 9.30 – Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego dzieci klas czwartych;

13.05., nabożeństwo fatimskie

- godz. 20.00 – Nabożeństwo fatimskie zakończone apelem o godz. 21.00.;

07.05., 4 niedziela wielkanocna;

- Msza święta w intencji motocyklistów o godz. 11.30.;
- godz. 11.30 – Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy ulicy Akacjowej;

06.05., I sobota miesiąca;

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 9.00 – Msza święta połączona z modlitwą różańcową w intencji Kół Żywego Różańca;

05.06., I piątek miesiąca

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
- godz. 18.00 – Msza święta z nauką dla przygotowujących się do bierzmowania;

03.05., Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

- Porządek Mszy świętych jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00;
- godz. 11.30 – Msza święta w intencji Ojczyzny;
- godz. 11.30 – okolicznościowy program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów MZS w Raciążu;

01.05., Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika

- godz. 18.00 – przez cały miesiąc o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z Mszą świętą;

Kwiecień 2017


30.04., 3 niedziela wielkanocna

- godz. 11.30 – Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Kraszewa Podbornego;

23.04., Niedziela Miłosierdzia Bożego,

- godz. 11.30 – Po Mszy świętej Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Ciecierska;
- godz. 11.30 – Mszy świętej odpustowej z okazji uroczystości św. Wojciecha przewodniczy ks. prof. Daniel Brzeziński;

17.04., Poniedziałek Wielkanocny

- Porządek Mszy świętych jak w niedzielę;

16.04., Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

- Porządek Mszy świętych: o godz. 6.00 (rezurekcja), 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00;

15.04., Wielka Sobota,

- godz. 18.00 - Msza św. Wigilii Paschalnej;
- od godz. 9.00 (co pół godziny) poświęcenie pokarmów i możliwość spowiedzi;
14.04., Wielki Piątek,

- godz. 17.30 – Droga Krzyżowa;
- godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej;

13.04., Wielki Czwartek,

- godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej;

09.04., Niedziela Palmowa,

- Po Mszy świętej o godz. 11.30 wyjazd do Płocka z młodzieżą na spotkanie z Biskupem w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży;

07.04., I piątek miesiąca,

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź;
- godz. 18.00 – Msza święta z nauką dla przygotowujących się do bierzmowania;

04.04., 3 dzień wielkopostnych rekolekcji parafialnych,

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (dla dzieci), 10.00, 11.30 (dla młodzieży), 16.30 i 18.00;
- godz. 19.00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta;

03.04., 2 dzień wielkopostnych rekolekcji parafialnych,

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (dla dzieci), 10.00, 11.30 (dla młodzieży), 16.30 i 18.00;


02.04., 5 niedziela Wielkiego Postu,1 dzień wielkopostnych rekolekcji parafialnych,

- Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (dla dzieci), 11.30, 14.30 (dla młodzieży) i 18.00;
- godz. 11.30 – poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej;
- rekolekcje poprowadzą ks. Adam Przeradzki, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej I ks. Marek Piątkiewicz;

01.04., I sobota miesiąca,

- Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- godz. 9.00 – Msza święta połączona z modlitwą różańcową w intencji Kół Żywego Różańca;

Marzec 2017


31.03., piątek (IV tydzień Wielkiego Postu)

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30.

26.03., IV Niedziela Wielkiego Postu

Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 11.15.
25.03., Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (sobota)

- Dzień Adopcji Duchowej i modlitw w intencji życia poczętego;

24.03., piątek (III tydzień Wielkiego Postu)

- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30;

20.03., Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. i Patrona Kościoła,



19.03., III niedziela Wielkiego Postu

- godz. 11.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali;
- godz. 11.30 – Msza św. w intencji mieszkańców ul. Juranda i Jagiełły – dziękczynna za czas nawiedzenia rodzin przez Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej;

17.03., piątek (II tydzień Wielkiego Postu)

- godz. 17.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

12.03., II Niedziela Wielkiego Postu)

- godz. 11.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali;
- godz. 11.30 – Msza św. w intencji mieszkańców Witkowa – dziękczynna za czas nawiedzenia rodzin przez Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej;
11.03.,


- godz. 10.00 - nabożeństwo do św. Cecylii
- godz. 10.30 - przegląd pieśni kościelnych i piosenek religijnych w MCKiS w Raciążu - etap rejonowy
10.03., piątek (I tydzień Wielkiego Postu),

- godz. 17.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

05.03., I Niedziela Wielkiego Postu

- godz. 11.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali;
- godz. 11.30 – Po Mszy św. Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Kraszewa Gaczułty i Kraszewa Falki;

04.03., I sobota miesiąca;

- godz. 9.00 – Msza święta z udziałem Kół Żywego Różańca, po Mszy spotkanie formacyjne;

03.03., I piątek miesiąca

- godz. 17.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

01.03., Środa Popielcowa;

- porządek Mszy świętych w tym dniu: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00;
- W ramach katechezy parafialnej dzieci klas trzecich, czwartych i piątych Szkoły Podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum uczestniczą we Mszy świętej o godz. 16.30. Po Mszy świętej dzieci klas trzecich otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa.

Luty 2017


27.02.,

- W modlitwie polecamy Bożej Opiece Dostojnych Solenizantów: J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, J. E. Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego oraz ks. Romana Tomaszewskiego – Dziekana Dekanatu Raciąskiego;

26.02.,

- godz. 11.30 – Po Mszy świętej Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy ul. Zawody;
- Po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie dla małżeństw i narzeczonych pt.: „Miłość pielęgnowana – o konieczności dialogu w małżeństwie”;

11.02.,

- Wyjazd ministrantów do Obrytego koło Pułtuska na Rejonowy Turniej Piłki Halowej Diecezji Płockiej;
- Z okazji Światowego Dnia Chorego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciążu pod kierunkiem pań katechetek i rodziców przygotowały okolicznościowe kartki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach;

05.02.,

- godz. 19.00 – Walne zebranie Akcji Katolickiej z Księdzem Proboszczem;

04.02., I sobota miesiąca

- godz. 9.00 – Msza św. dla członków Kół Żywego Różańca i spotkanie formacyjne;

03.02., I piątek miesiąca

- godz. 17.30 – spowiedź dla kandydatów do bierzmowania;
- godz. 18.00 – Msza święta z nauką dla bierzmowanych;

02.02., Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

- porządek Mszy świętych w tym dniu: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00;
- W ramach katechezy parafialnej dzieci klas trzecich, czwartych i piątych Szkoły Podstawowej uczestniczą we Mszy świętej o godz. 16.30;

Styczeń 2017


29.01.,

- po Mszy św. o godz. 10.00 koncert kolęd w wykonaniu naszych parafian;
- Po Mszy świętej o godz. 11.30 Ikony Matki Bożej Częstochowskiej przejmą od mieszkańców Kraszewa Ror – mieszkańcy Kraszewa Czubaki, od mieszkańców Żychowa – mieszkańcy Witkowa, od mieszkańców ul. Basztowej, Krótkiej, Mieszka I i Chrobrego – mieszkańcy ul. Jagiełły i Juranda;
- po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie dla małżeństw i narzeczonych pt.: „Błogosławieństwo i przekleństwo w rodzinie” – prowadzi ks. Sławomir Wądołek;

28.01.,

- Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla ministrantów w Siemiątkowie;

25.01.,

- Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą;

15.01.,

- Zbiórka diecezjalna na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii i Libanie;
- godz. 11.30 – Msza św. dziękczynna za czas nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach zamieszkałych przy ul. Kasztelańskiej;

06.01., Uroczystość Objawienia Pańskiego

- godz. 11.30 – Msza św., a po niej przedstawienie w wykonaniu ministrantów „O zbóju Madeju i jego Bandzie, co królów trzech spotkali” i Orszak Trzech Króli z kościoła pod Urząd Miasta;
W ramach katechezy parafialnej dzieci klas trzecich, czwartych i piątych Szkoły Podstawowej oraz klas gimnazjalnych I-III uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11.30 i w Orszaku Trzech Króli;

01.01., Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

- Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie;
- godz. 11.30 – Po Mszy św. dziękczynnej za czas nawiedzenia, obrazy Matki Bożej Częstochowskiej przejmują I - mieszkańcy Zdunówka, II – mieszkańcy Żychowa, III – mieszkańcy ul. Basztowej, Mieszka I, Chrobrego i Krótkiej;

Grudzień 2016


28.12.,

- Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.

24.12.,

- 22.30 – Chór parafialny pod kierunkiem pana organisty Roberta Szymborskiego wykonał Akatyst ku czci Bogurodzicy.
- 23.00 – Pasterka.

18.12., IV Niedziela Adwentu

- Po Mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z klas piątych i ich rodziców;

13.12., Rekolekcje Adwentowe

- Trzeci dzień rekolekcji parafialnych – Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.30, 16.30, 18.00;

12.12., Rekolekcje Adwentowe

- Drugi dzień rekolekcji parafialnych – Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.30, 16.30, 18.00;

11.12., III Niedziela Adwentu, Rekolekcje Adwentowe

- Pierwszy dzień rekolekcji parafialnych – Msze świete o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00;
- Spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 10.00 dla uczniów klas czwartych i ich rodziców;
- W czasie Mszy św. o godz. 11.30 obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy ul. Kasztelańskiej.

10.12.,

- Zbiórka żywności dla potrzebujących – wspólna akcja charytatywna Caritas Parafialnej i sklepu Biedronka;

09.12.,

- Dzień Imienin Ks. Proboszcza Wiesława Kosińskiego - pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.
- Koniec peregrynacji w rodzinach zamieszkujących ulice Ziemowita i Rzewuskiego;
- Zbiórka żywności dla potrzebujących – wspólna akcja charytatywna Caritas Parafialnej i sklepu Biedronka;

08.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

- Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- O godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i dla ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki Niepokalanej.
04.12., II niedziela Adwentu

- O godz. 11.30 Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Kossobud.
- Po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu – I niedziela miesiąca;

- zbiórka do puszek po każdej Mszy na pomoc Kościołowi na Wschodzie;

- po Mszy św. o godz. 14.30 Cecyliada Parafialna – koncert scholek, chórów i zespołów muzycznych

03.12., I sobota miesiąca

- Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
- Zakończyła się peregrynacja w Murowankach i przy ul. Działkowej.
02.12., I piątek miesiąca

- Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
- O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, o godz. 18.00 Msza św. i kazanie formacyjne dla kandydatów.


Listopad 2016


27.11., I niedziela Adwentu


20.11., Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata



13.11., VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym


Akcja Caritas Diecezji Płockiej - Pola Nadziei - na rzecz hospicjów

11.11., Narodowe Święto Niepodległości

- Msze święte w kościele o godz. 8.00, 10.00, 11.30 (Msza w intencji Ojczyzny) i 18.00;

- godz. 11.30 – młodzież szkół podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej wraz z ministrantami przedstawią program słowno-muzyczny;


06.11., I niedziela miesiąca

- Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla dzieci;


05.11., I sobota miesiąca

- Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 (Msza za zmarłych członków Kół Żywego Różańca) i 18.00;

- W Dniu Imienin pamiętajmy w modlitwie o solenizancie – ks. Sławomirze Wądołku, posługującym duszpastersko w naszej parafii.


04.11., I piątek miesiąca

- Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;


02.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

- Msze święte w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.


01.11., Uroczystość Wszystkich Świętych,

- Msze święte w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

- Msza św. na cmentarzu o godz. 11.30.


Październik 2016


31.10.,
- godz. 16.30 – ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci;,
- różaniec dla dorosłych o godz. 17.30.
30.10.,
- o godz. 10.00 obłóczyny ministrantów,
- o godz. 10.00 dzieci z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Raciążu przedstawią krótką historię Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci,
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
29.10.,
- godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,


28.10.,
- godz. 16.30 – różaniec misyjny dla dzieci w językach obcych;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
27.10.,
- godz. 16.30 – różaniec misyjny dla dzieci w językach obcych;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
26.10.,
- godz. 16.30 – różaniec misyjny dla dzieci w językach obcych;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
25.10.,
- godz. 16.30 – różaniec misyjny dla dzieci w językach obcych;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
24.10.,
- godz. 16.30 – różaniec misyjny dla dzieci w językach obcych;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
23.10., Niedziela Misyjna,
- o godz. 11.30 Msza św. dziękczynna za czas nawiedzenie przez Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach mieszkających przy ul. Mławskiej,
- W czasie Mszy św. o godz. 14.30 J. E. Ks. Biskup Roman Adam Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży,
- różaniec dla dorosłych o godz. 17.30.
22.10.,
- godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
21.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci,
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
- Msza św. o godz. 18.00 z nauką kerygmatyczną – prowadzi ks. Jarosław Bukowski w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych z udziałem kandydatów do bierzmowania.
20.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
- Msza św. o godz. 18.00 z nauką kerygmatyczną – prowadzi ks. Jarosław Bukowski w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych z udziałem kandydatów do bierzmowania.
19.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- 17.00 – spowiedź dla bierzmowanych (dawne klasy 3b, 3c i 3d gimnazjum z Raciąża oraz dla ich świadków).
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych,
- 18.30 spotkanie w kościele dla bierzmowanych i ich świadków.
18.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- 17.00 – spowiedź dla bierzmowanych (obecna klasa 3c i dawna klasa 3a gimnazjum z Raciąża oraz dla ich świadków),
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
17.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci,
- 17.00 – spowiedź dla bierzmowanych (obecne klasy 3a i 3b gimnazjum z Raciąża i dla ich świadków)
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
16.10.,
- godz. 11.30 Msza św. dziękczynna za nawiedzenie mieszkańców Pęs przez Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz przejmują mieszkańcy Sierakowa.
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
- Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Zuzi – inicjatywa dzieci, młodzieży i katechetów
15.10.,
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
14.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
13.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
- Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie dla bierzmowanych
12.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
11.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
10.10.,
- godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;
- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
- godz. 18.30 - spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. z ks. Proboszczem

09.10., - godz. 10.00 – dzieci ze szkoły podstawowej przedstawią nam postać św. Jana Pawła II – przedstawienie teatralne;

- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.

08.10., - godz. 9.00 - wyjazd na pielgrzymkę do Smardzewa – prowadzi ks. Robert;
- godz. 8.45 - wyjazd do Popowa na Spotkanie Formacyjne Parafialnych Rad Duszpasterskich - ks. Sebastian;
- godz. 18.30 (przesunięte z godz. 17.30 z racji na śluby o godz. 16.00 i 17.00) – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.


07.10., - pierwszy piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 – Zamiast tradycyjnego spotkania w środę, kandydaci do bierzmowania zobowiązani są tego dnia do uczestnictwa we Mszy św., spowiedzi i różańcu ulicami Raciąża.

- godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe dla wszystkich ulicami miasta, rozważania prowadzą przedstawiciele parafialnego Koła Żywego Różańca.

06.10., - godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;

- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.
- godz. 19.00 – chór - spotkanie organizacyjne i próba śpiewu z panem organistą.

05.10., - godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;

- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.

04.10., - godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;

- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.

03.10., - godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci;

- godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.

02.10., - w kościołach katolickich całej Polski czytany będzie list zapowiadający Dzień Papieski - 09.10.2016.

- godz. 11.30 - Msza św. w intencji mieszkańców Kinik z okazji zakończenia peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w ich rodzinach. Obraz przejmują na sumie mieszkańcy Pęs. Trwa czas nawiedzenia przez Obraz Pani Jasnogórskiej w rodzinach zamieszkałych w Pólce Raciąż i przy ul. Mławskiej.

01.10., - pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz. 9.00 dla Koła Żywego Różańca i po Mszy spotkanie z ks. Robertem w salce katechetycznej;

- wyjątkowo w tym dniu, z racji na ślub o godz. 17.00, różaniec odmówimy po Mszy św. o godz. 18.00.


Wrzesień 2016


28.09., godz. 18.00 – Msza św. z udziałem uczniów i uczennic, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Sebastian.

28.09., godz. 15.00 – Akcja modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia ulicami miast świata przeprowadzona w Raciążu przez grupę ewangelizacyjną ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Przy figurce Matki Bożej przy Mili modlili się z wiernymi Robert i ks. Sebastian. Druga grupa odmawiała koronkę na placu Mickiewicza, a trzecia przy Topazie, czwarta w Budach Kraszewskich.

25.09., godz. 14.30 – Msza św. z kazaniem dla małżeństw. Po Mszy spotkanie w ramach comiesięcznych, cyklicznych spotkań o tematyce rodzinnej i małżeńskiej poprowadził ks. Sławomir Wądołek. Było to już drugie spotkanie.


25.09., godz. 10.00 – Msza św. z udziałem dzieci z klas piątych szkoły podstawowej, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego i ich rodziców. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Sebastian.


25.09. – zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.



21.09., godz. 18.00 – Msza św. z udziałem uczniów i uczennic, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Sebastian.


18.09., godz. 10.00 – Msza św. z udziałem dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego i ich rodziców. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Robert.


17.09., godz. 14.15 – pielgrzymka autokarowa młodzieży do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Z młodzieżą wyjechali jako opiekunowie pani Agnieszka – katechetka i rodzice.


17.09., godz. 8.30 – wyjazd dzieci do Przasnysza (pielgrzymka autokarowa). Przemarsz z Przasnysza do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki (pielgrzymka piesza). Z dziećmi, jako opiekunowie, wyjechali na pielgrzymkę ks. Sebastian, pani Anna – katechetka i rodzice.


16/17.09. - Młodzież z naszej parafii na podsumowaniu Światowych Dni Młodzieży w Przasnyszu i Rostkowie – akcja organizowana przez DDM Studnia z Płocka – początek spotkania: piątek 16 września o godzinie 18:00 w Przasnyszu, w Gimnazjum im. Noblistów Polskich, ul. Orlika 48. Spotkanie połączone z Pielgrzymką Młodzieży do Rostkowa, która odbyła się w sobotę – 17 września.

16.09., godz. 17.30 – Drugi dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Ks. Sebastian przeprowadził konkurs wiedzy o Świętym Patronie. Misiaka Przytulaka wygrał Wiktor z klasy drugiej szkoły podstawowej. W trzecim dniu Triduum (17.09, tj. sobota) dzieci i młodzież wyjechały na pielgrzymkę do Rostkowa.

15.09., godz. 17.30 – Pierwszy dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Kazanie w czasie nabożeństwa do dzieci wygłosił ks. Robert.


14.09., godz. 18.00 – Msza św. z udziałem uczniów i uczennic, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Sebastian.


11.09., godz. 10.00 – Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Po Mszy spotkanie w ramach formacyjnej katechezy parafialnej poprowadził ks. Robert.


11.09., godz. 10.00 – Msza św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych oraz specjalnym błogosławieństwem dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Robert Mazurowski. Ks. Robert poświęcił tornistry i pobłogosławił Pierwszaków.


09.09., godz. 18.30 – Spotkanie organizacyjne i próba śpiewu dla zespołu muzycznego.



09.09., godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie organizacyjne dla ministrantów (seniorów – szkoły ponadgimnazjalne, juniorów – szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz kandydatów.


09.09., godz. 15.00 – Pan Robert Szymborski – organista – poprowadził spotkanie organizacyjne i próbę śpiewu dla scholki.



08.09., godz. 7.00 – Msza św. i piesza pielgrzymka do Koziebród. Kazanie wygłosił ks. Sebastian i przewodził grupie 133 pątników do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Koziebrodach.



07.09, godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.



05.09. – Msza św. dla Akcji Katolickiej, a po Mszy spotkanie z ks. proboszczem – opiekunem.



04.09. – Parafialna Caritas zakończyła dwutygodniową akcję zbierania przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę – akcja „Podaruj dzieciom uśmiech”.


04.09., godz. 14.30 – Msza św. i spotkanie organizacyjne dla uczniów i uczennic klas trzecich gimnazjum i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, przystępujących do sakramentu bierzmowania.
04.09., godz. 11.30 – Msza św. w intencji mieszkańców Folwarku Raciąż z okazji zakończenia peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w ich rodzinach. Obraz przejęli mieszkańcy Kinik. Trwa czas nawiedzenia przez Obraz Pani Jasnogórskiej w rodzinach zamieszkałych w Pólce Raciąż i przy ul. Mławskiej.
03.09., godz. 9.00 – Msza św. dla Koła Żywego Różańca, kazanie wygłosił ks. Robert Mazurowski.



01.09., godz. 16.30 – Msza św. na cmentarzu w Raciążu przy grobach żołnierzy z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, instytucji państwowych i oświatowych w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny, kazanie wygłosił ks. proboszcz Wiesław Kosiński.


01.09., godz. 8.00 - Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, ich rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, kazanie wygłosił ks. Sebastian Krupniewski.





Kalendarz wydarzeń 2015

22-24 marca -  Rekolekcje Wielkopostne

28-29 marca - Synod Młodych i Niedziela Palmowa (Płock)

29 marca - Niedziela Palmowa (Płock)

8-9 kwiecień - Płockie Dni Pastoralne poświęcone Nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego w Diecezji Płockiej

17 kwietnia - Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę, zaproszenie Matki Bożej Jasnogórskiej do Diecezji Płockiej

23 kwietnia - Odpust Parafialny - św. Wojciech

1-3 maja - Oaza Modlitwy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Raciążu

24 maja    - I Komunia św.

31 maja -  Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych (IV klasa)

5 maja    - Bierzmowanie

30 maja - Święcenia diakonatu

20 czerwca - Rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w Diecezji Płockiej, Pułtusk

26 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2014/2015

6 sierpnia - 34. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

15 sierpnia - Odpust Parafialny

22 sierpnia - Peregrynacja Obrazu MB Jasnogórskiego w Raciążu

  

Peregrynacja Obrazu MB Jasnogórskiego  DEKANAT RACIĄŻ

 

TERMIN NAWIEDZENIA

DZIEŃ POWITANIA

PARAFIA

22.08.2015 r.

Sobota

Raciąż

23.08.2015 r.

Niedziela

Siemiątkowo

24.08.2015 r.

Poniedziałek

Gradzanowo

25.08.2015 r.

Wtorek

Unieck

26.08.2015 r.

Środa

Krajkowo

27.08.2015 r.

Czwartek

Gralewo

28.08.2015 r.

Piątek

Góra

29.08.2015 r.

Sobota

Drobin

30.08.2015 r.

Niedziela

Rogotwórsk

31.08.2015 r.

Poniedziałek

Koziebrody

 

6-19 wrzesień - Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej w wybranych parafiach Diecezji Płockiej

13 września - Dożynki Diecezji Płockiej

19 września - XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

5 grudnia - Uroczyste zakończenie 43. Synodu Diecezjalnego połączone z obchodami 940-lecia istnienia Diecezji Płockiej

Copyright by AK © 2008