Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 31-07-2016 01:30
O parafii
Ogłoszenia parafialne

Historia
Nasz Patron

Duszpasterze
Pracownicy
Ministranci
Katecheci

Nowa Ewangelizacja
Oaza
Akcja Katolicka
Koło Żywego Różańca

Schola
Chór
Zespół

Kurs Przedmalżeński
Adopcja Serca
Rekolekcje Adwentowe 2015
Program rekolekcji adwentowych w naszej parafii prowadzonych
przez ks. Michała Fordubińskiego

Niedziela 13.12.2015r.
8.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.00 - Msza św. z nauką dla dzieci
11.30 - Msza św. z nauką ogólną
14.30 - Msza św. z nauką do młodzieży
18.00 - Msza św. z nauką

Poniedziałek 14.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Wtorek 15.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Podczas każdej z Mszy świętych będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
Paczki dla dzieci
W niedzielę 6 grudnia Akcja katolicka z naszej parafii przygotowała 250 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci. Szczególnie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, a zwłaszcza:
- Bankowi Spółdzielczemu w Raciążu z Prezesem na czele,
- Firmie Polmlek z Prezesem na czele,
- Firmie GS w Raciążu z Prezesem na czele,
- Pani Alicji Rybackiej,
- Panu Piotrowi Marszałowi,
- Pani Elżbiecie Zalewskiej,
- Panu Sendalowi,
- Panu Mączewskiemu
- wszystkim anonimowym ofiarodawcom
Zapisy na kolejny kurs małżeński!
6 grudnia powinien rozpocząć się kolejny kurs przedmałżeński. Jest to jednak uzależnione od liczby par, które zgłoszą chęć uczestnictwa. Proszę zatem zainteresowane osoby o wcześniejsze zgłaszanie się do mnie osobiście lub telefonicznie (513-902-947) - ks. Piotr Wilkowski
Rozgrwyki ministranckie
Nasi Ministarnci 21 listopada wzięli udział w dekanalnym etapie Ogólnopolskich Rozgrywek Piłkarskich dla Ministrantów. Mecze odbywały się na hali sportowej w Siemiątkowie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Najmłodsi chłopcy zajęli 1. miejsce i dalej wezmą udział w rejonowym etapie rozgrywek. Zaś ministranci z pozostałych dwóch kategorii wiekowych zajęli czwarte miejsca. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Niedziela Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii
Już jutro, 25 października będziemy przeżywać w naszej parafialnej wspólnocie niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia na każdej Mszy świętej raciąska młodzież będzie opowiadać o idei światowych spotkań młodych, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Młodzież przygotuje oprawę wszystkich mszy świętych. Na zakończenie Eucharystii przy wyjściu z kościoła osoby zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone dla osób z ubogich państwa, które w przyszłym roku przyjadą do naszej ojczyzny. Ponadto usłyszymy o akcji "2m2 gościnności" - jest to akcja, która ma zachęcić nas do przyjęcia pod swój dach zagranicznej młodzieży, która w przyszłym roku przyjedzie na to międzynarodowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Część z tej młodzieży będzie przebywać w naszym mieście od 25 do 30 lipca 2016 roku, a następnie wyjadą do Krakowa na spotkanie z Papieżem.
Niedziela misyjna

W niedzielę 18 października rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z naszej szkoły podstawowej działające w Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci zorganizowały okolicznościową akademię pod kierunkiem Pani katechetki Elżbiety Romanewicz. Natomiast o 17.30 w czasie modlitwy różańcowej modliliśmy się w intencji misjonarzy.
Niedziela papieska w naszej parafialnej wspólnocie

W niedzielę 11 września nasza parafia wspominała świętego papieża Jana Pawła II. Okazją do tego była przeprowadzana już od 15 lat zbiórka ofiar na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Na Mszy św. o godzinie 10.00 dzieci, zaś o 14.30 młodzież przeprowadziła krótki program słowno-muzyczny, który miał na przypomnieć osobę i przesłanie Papieża Polaka, które dziś nadal jest bardzo aktualne. Przez całą niedzielę ks. proboszcz głosił kazania, w których przybliżał nam postać Jana Pawła Wielkiego na przykładzie bardzo konkretnych sytuacji.
Różaniec na uliach Raciąża
7 października po Mszy św. wieczornej udaliśmy się na ulice naszego miasta, aby pomodlić się na różańcu. Tradycja różańca odmawianego na ulicach Raciąża trwa już wiele lat i corocznie 7 października gromadzi dużą grupę wiernych. Dzień, kiedy spotykamy się na tej modlitwie nie jest przypadkowy - obchodzimy wówczas święto Matki Bożej Różańcowej. Zostało ono ustalone na ten właśnie dzień, co ma przypominać zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto 7.10.1571 roku. W przeddzień bitwy papież prosił chrześcijan, aby modlili się na różańcu, prosząc o zwycięstwo. Mimo liczebnej przewagi przeciwnika udało się go pokonać.
W tym roku na Mszy św., która poprzedziła różaniec, ks. Robert wygłosił homilię, w której odnosił się do roli Maryi w życiu każdego chrześcijanina.
Sukces w Lublinie!
Nasza parafianka i jednocześnie uczennica Publicznego Gimnazjum w Raciążu z klasy Ic Alicja Liberadzka zajęła II miejsce w konkursie "Moja Parafia". We wtorek 29 września w Lublinie wraz z rodzicami oraz księdzem Piotrem odebrała nagrodę z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego. Dziękujemy za włożony trud oraz zachęcamy innych
Kurs małżeński
Osoby, które chciałyby w październiku uczestniczyć w kursie małżeńskim proszę o skontaktowanie się ze mną do czwartku telefonicznie: 513-902-947. Ks. Piotr Wilkowski
Kto pyta, nie błądzi
Czasami mamy pewne pytania i wątpliwości dotyczące naszej wiary. Niekiedy trudno nam zapytać o interesujące nas sprawy bezpośrednio księdza. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, osoby, które chciałyby zadać pytanie księdzu, zapraszamy i prosimy o pisanie na adres: peritus1985@wp.pl
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Kalendarz
Lipiec 2016
N P W S C P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright by AK © 2008