Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 26-06-2016 18:05

Niedziela Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii
Już jutro, 25 października będziemy przeżywać w naszej parafialnej wspólnocie niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia na każdej Mszy świętej raciąska młodzież będzie opowiadać o idei światowych spotkań młodych, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Młodzież przygotuje oprawę wszystkich mszy świętych. Na zakończenie Eucharystii przy wyjściu z kościoła osoby zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone dla osób z ubogich państwa, które w przyszłym roku przyjadą do naszej ojczyzny. Ponadto usłyszymy o akcji "2m2 gościnności" - jest to akcja, która ma zachęcić nas do przyjęcia pod swój dach zagranicznej młodzieży, która w przyszłym roku przyjedzie na to międzynarodowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Część z tej młodzieży będzie przebywać w naszym mieście od 25 do 30 lipca 2016 roku, a następnie wyjadą do Krakowa na spotkanie z Papieżem.
Niedziela misyjna

W niedzielę 18 października rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z naszej szkoły podstawowej działające w Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci zorganizowały okolicznościową akademię pod kierunkiem Pani katechetki Elżbiety Romanewicz. Natomiast o 17.30 w czasie modlitwy różańcowej modliliśmy się w intencji misjonarzy.
Niedziela papieska w naszej parafialnej wspólnocie

W niedzielę 11 września nasza parafia wspominała świętego papieża Jana Pawła II. Okazją do tego była przeprowadzana już od 15 lat zbiórka ofiar na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Na Mszy św. o godzinie 10.00 dzieci, zaś o 14.30 młodzież przeprowadziła krótki program słowno-muzyczny, który miał na przypomnieć osobę i przesłanie Papieża Polaka, które dziś nadal jest bardzo aktualne. Przez całą niedzielę ks. proboszcz głosił kazania, w których przybliżał nam postać Jana Pawła Wielkiego na przykładzie bardzo konkretnych sytuacji.
Różaniec na uliach Raciąża
7 października po Mszy św. wieczornej udaliśmy się na ulice naszego miasta, aby pomodlić się na różańcu. Tradycja różańca odmawianego na ulicach Raciąża trwa już wiele lat i corocznie 7 października gromadzi dużą grupę wiernych. Dzień, kiedy spotykamy się na tej modlitwie nie jest przypadkowy - obchodzimy wówczas święto Matki Bożej Różańcowej. Zostało ono ustalone na ten właśnie dzień, co ma przypominać zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto 7.10.1571 roku. W przeddzień bitwy papież prosił chrześcijan, aby modlili się na różańcu, prosząc o zwycięstwo. Mimo liczebnej przewagi przeciwnika udało się go pokonać.
W tym roku na Mszy św., która poprzedziła różaniec, ks. Robert wygłosił homilię, w której odnosił się do roli Maryi w życiu każdego chrześcijanina.
Sukces w Lublinie!
Nasza parafianka i jednocześnie uczennica Publicznego Gimnazjum w Raciążu z klasy Ic Alicja Liberadzka zajęła II miejsce w konkursie "Moja Parafia". We wtorek 29 września w Lublinie wraz z rodzicami oraz księdzem Piotrem odebrała nagrodę z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego. Dziękujemy za włożony trud oraz zachęcamy innych
Kurs małżeński
Osoby, które chciałyby w październiku uczestniczyć w kursie małżeńskim proszę o skontaktowanie się ze mną do czwartku telefonicznie: 513-902-947. Ks. Piotr Wilkowski
Kto pyta, nie błądzi
Czasami mamy pewne pytania i wątpliwości dotyczące naszej wiary. Niekiedy trudno nam zapytać o interesujące nas sprawy bezpośrednio księdza. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, osoby, które chciałyby zadać pytanie księdzu, zapraszamy i prosimy o pisanie na adres: peritus1985@wp.pl
Rekolekcje Kół Żywego Różańca
W październiku dwie panie z naszej parafii: Pani Zofia Sałasińska oraz Pani Grażyna Rybka wezmą udział w diecezjalnych rekolekcjach Kół Żywego Różańca organizowanych w Popowie.
Będzie cieplej...
Ksiądz proboszcz podjął wysiłki, których celem jest zamontowanie ogrzewania w naszej świątyni. Temu celowi służyć będzie raz w miesiącu tzw. taca inwestycyjna. Pierwsza taka zbiórka odbyła się w ubiegłą niedzielę. Dużo wskazuje na to, iż już w tegoroczną zimę będziemy mogli cieszyć się ogrzewaniem w naszym kościele.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do powstania naszego wspólnego dzieła.
Odwiedziny szcególnej Matki
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do przyjęcia Matki Bożej w Jasnogórskim wizerunku. To właśnie dzięki pracy konkretnych osób było możliwe przygotowanie tej inicjatywy duszpasterskiej, która również jest wyrazem naszej wiary. Oby chęci i pomysłowość, które rozbudziła w nas peregrynacja obrazu Matki
Bożej Częstochowskiej trwały w nas jak najdłużej
PROGRAM REKOLEKCJI PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ W PARAFII ŚW. WOJCIECHA W RACIĄŻU