Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 31-07-2016 01:30

Rekolekcje Adwentowe 2015
Program rekolekcji adwentowych w naszej parafii prowadzonych
przez ks. Michała Fordubińskiego

Niedziela 13.12.2015r.
8.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.00 - Msza św. z nauką dla dzieci
11.30 - Msza św. z nauką ogólną
14.30 - Msza św. z nauką do młodzieży
18.00 - Msza św. z nauką

Poniedziałek 14.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Wtorek 15.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Podczas każdej z Mszy świętych będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
Paczki dla dzieci
W niedzielę 6 grudnia Akcja katolicka z naszej parafii przygotowała 250 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci. Szczególnie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, a zwłaszcza:
- Bankowi Spółdzielczemu w Raciążu z Prezesem na czele,
- Firmie Polmlek z Prezesem na czele,
- Firmie GS w Raciążu z Prezesem na czele,
- Pani Alicji Rybackiej,
- Panu Piotrowi Marszałowi,
- Pani Elżbiecie Zalewskiej,
- Panu Sendalowi,
- Panu Mączewskiemu
- wszystkim anonimowym ofiarodawcom
Zapisy na kolejny kurs małżeński!
6 grudnia powinien rozpocząć się kolejny kurs przedmałżeński. Jest to jednak uzależnione od liczby par, które zgłoszą chęć uczestnictwa. Proszę zatem zainteresowane osoby o wcześniejsze zgłaszanie się do mnie osobiście lub telefonicznie (513-902-947) - ks. Piotr Wilkowski
Rozgrwyki ministranckie
Nasi Ministarnci 21 listopada wzięli udział w dekanalnym etapie Ogólnopolskich Rozgrywek Piłkarskich dla Ministrantów. Mecze odbywały się na hali sportowej w Siemiątkowie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Najmłodsi chłopcy zajęli 1. miejsce i dalej wezmą udział w rejonowym etapie rozgrywek. Zaś ministranci z pozostałych dwóch kategorii wiekowych zajęli czwarte miejsca. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Niedziela Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii
Już jutro, 25 października będziemy przeżywać w naszej parafialnej wspólnocie niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia na każdej Mszy świętej raciąska młodzież będzie opowiadać o idei światowych spotkań młodych, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Młodzież przygotuje oprawę wszystkich mszy świętych. Na zakończenie Eucharystii przy wyjściu z kościoła osoby zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone dla osób z ubogich państwa, które w przyszłym roku przyjadą do naszej ojczyzny. Ponadto usłyszymy o akcji "2m2 gościnności" - jest to akcja, która ma zachęcić nas do przyjęcia pod swój dach zagranicznej młodzieży, która w przyszłym roku przyjedzie na to międzynarodowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Część z tej młodzieży będzie przebywać w naszym mieście od 25 do 30 lipca 2016 roku, a następnie wyjadą do Krakowa na spotkanie z Papieżem.
Niedziela misyjna

W niedzielę 18 października rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z naszej szkoły podstawowej działające w Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci zorganizowały okolicznościową akademię pod kierunkiem Pani katechetki Elżbiety Romanewicz. Natomiast o 17.30 w czasie modlitwy różańcowej modliliśmy się w intencji misjonarzy.
Niedziela papieska w naszej parafialnej wspólnocie

W niedzielę 11 września nasza parafia wspominała świętego papieża Jana Pawła II. Okazją do tego była przeprowadzana już od 15 lat zbiórka ofiar na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Na Mszy św. o godzinie 10.00 dzieci, zaś o 14.30 młodzież przeprowadziła krótki program słowno-muzyczny, który miał na przypomnieć osobę i przesłanie Papieża Polaka, które dziś nadal jest bardzo aktualne. Przez całą niedzielę ks. proboszcz głosił kazania, w których przybliżał nam postać Jana Pawła Wielkiego na przykładzie bardzo konkretnych sytuacji.
Różaniec na uliach Raciąża
7 października po Mszy św. wieczornej udaliśmy się na ulice naszego miasta, aby pomodlić się na różańcu. Tradycja różańca odmawianego na ulicach Raciąża trwa już wiele lat i corocznie 7 października gromadzi dużą grupę wiernych. Dzień, kiedy spotykamy się na tej modlitwie nie jest przypadkowy - obchodzimy wówczas święto Matki Bożej Różańcowej. Zostało ono ustalone na ten właśnie dzień, co ma przypominać zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto 7.10.1571 roku. W przeddzień bitwy papież prosił chrześcijan, aby modlili się na różańcu, prosząc o zwycięstwo. Mimo liczebnej przewagi przeciwnika udało się go pokonać.
W tym roku na Mszy św., która poprzedziła różaniec, ks. Robert wygłosił homilię, w której odnosił się do roli Maryi w życiu każdego chrześcijanina.
Sukces w Lublinie!
Nasza parafianka i jednocześnie uczennica Publicznego Gimnazjum w Raciążu z klasy Ic Alicja Liberadzka zajęła II miejsce w konkursie "Moja Parafia". We wtorek 29 września w Lublinie wraz z rodzicami oraz księdzem Piotrem odebrała nagrodę z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego. Dziękujemy za włożony trud oraz zachęcamy innych
Kurs małżeński
Osoby, które chciałyby w październiku uczestniczyć w kursie małżeńskim proszę o skontaktowanie się ze mną do czwartku telefonicznie: 513-902-947. Ks. Piotr Wilkowski