Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 23-08-2014 00:34

ZHP
SIERPNIOWE TRANSLOKATY PERSONALNE
W niedzielę, 19 sierpnia wspólnota parafialna św. Wojciecha w Raciążu pożegnała i podziękowała ks. Pawłowi Gniadkowskiemu za dotychczasową posługę kapłańską w Raciążu. Decyzją Biskupa Płockiego ks. Paweł obejmie obowiązki wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą. Tydzień później - dnia 26 sierpnia dziękowano za pracę duszpasterską i katechetyczną ks. Marcinowi Markiewiczowi dotychczasowemu rezydentowi parafii Raciąż. Ks. Marcin z dniem 1 września - zgodnie z nominacją Biskupa Plockiego - zostanie kapelanem Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznego Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie. Diękujemy i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
KARPACZ 2012
W ostatnim tygodniu roku szkolnego wraz z grupą ministrantów i scholą byliśmy w Karpaczu. Pogoda nam dopisywała dzięki czemu mogliśmy wiele zobaczyć. Na trasie naszej wędrówki znalazły się m. in.: Park MIniatrur Zabytków Dolnego Śląska i Sztolnie w Kowarach. Widzieliśmy też wodospady: Szklarka i Kamieńczyka. Ten ostatni ma 27 metrowy spad. Największym sukcesem było jednak zdobycie Śnieżki (z małą pomocą górskiej kolejki linowej).
Czas spędzony wspólnie zaowocował wieloma doznaniami i przeżyciami. Mam nadzieję, że spotkamy się na wspólnym wypadzie za rok.
Wkrótce zdjęcia ukażą się w galerii
.
NOWI MINISTRANCI
W minioną niedzielę, po odpowiednim przygotowaniu, do grona ministrantów dołączyło trzech chłopców. Uroczyste przyjęcie w poczet ministrantów dokonało się na Mszy św. o godz. 10:00. Nowi ministarnci to:
Klaudiusz Boch
Wiktor Krajewski
Bartosz Janiszewski
Życzymy im wytrwałości w pełnieniu posługi ministranta.
W galerii zdjęcia z tej uroczystości.:)
LEDNICA 2012
Jak co roku na polach lednickich niedaleko Gniezna zgromadziły się tłumy młodych ludzi, którzy wspólnie chcieli rozważać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Raciąża. Wyjechalismy o trzeciej rano, by dotrzeć na miejsce wcześnie i nie stracić nic z tego co organizatorzy dla nas przygotowali.
Pogoda nie dopisała, ale deszcz i wiatr nie przeszklodziły nam w dobrej zabawie i modlitwie. :)
Zapraszam do galerii. Przeżyjmy to jeszcze raz. :)
NASZA MAJÓWKA
Początek maja to czas, w którym wszyscy Polacy rozpoczynają sezon grillowy. :) My postanowilismy zrobić to samo. Na naszym grillu przy domu parafialnym zagościli przedstawiciele różnych dziecięcych i młodzieżowych grup działających przy parafii. A liczba ich to 60 osób. Wspólnie grillowaliśmy i bawiliśmy się kilka godzin. W galerii pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia.
WARSZTATY EDUKACYJNE
BENEDYKTYŃSKI INSTYTUT KULTURY zaprasza na warsztaty edukacyjne w pierwszym w Polsce zrekonstruowanym skryptorium. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 23 kwietnia.
Zajęcia organizowane w Tyńcu mogą być żywymi lekcjami historii stanowiącymi atrakcyjne wzbogacenie edukacji szkolnej.
Szczegółowe informacje można znaleźć Link
DZIEŃ ROSYJSKI W RACIĄŻU
W niedzielę 11 marca gościliśmy w naszej parafii ks. Rafała Krawczyka, który od pięciu lat pracuje w Rosji.

Od trzech lat jest związany ze wspólnotą Ormian mieszkających na terenie tego kraju. Ksiądz Rafał pracuje w miejscowości Wieniow liczącej około 20 tysięcy mieszkańców. Wśród nich jest stuosobowa grupa Ormian, którzy tworzą parafię księdza Rafała.
Rosyjski misjonarz przybliżał nam charakterystykę chrześcijaństwa ormiańskiego. Mówił o tym, jak wiele prześladowań dotknęło ten naród. Opowiadał też o swojej pracy i trudnościach z nią związanych.
Zapraszamy do galerii, gdzie są już zdjęcia z pobytu ks. Rafała.
OAZA MODLITWY
W dniach 3-5 marca w imternacie Zespołu Szkół członkowie Ruchu Światło-Życie naszej diecezji uczestniczyli w wiosennej Oazie Modlitwy. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: "W co wierzysz? Kogo słuchasz?"
Przyjechali do nas przedstawiciele wspólnot oazowych z różnych stron Diecezji Płockiej. Gościliśmy młodzież z Ciechanowa, Mławy, Baboszewa, Nowego Miasta, Gostynina, Słupna, Lucienia, Lubowidza, Poniatowa, Dobrzynia n/Drwęcą. Nie zabrakło też młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej.
Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół w Raciążu, Pani Ewie Michalskiej i tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy się spotkać na wspólnej modlitwie i rozważaniu Bożego Słowa.
WIELKOPOSTNE MEDYTACJE

"Wielkopostne medytacje" to kolejna wielkopostna inicjatywa Bendyktynów z Tyńca. Tym razem zachęcają nas do pogłębionej refleksji nad tekstami Liturgii Godzin.

Sami tak piszą o tej akcji:
"Wielkopostne medytacje” to zaproszenie do lektury, ale również do zadumy i refleksji nad codziennością, swoim życiem, pracą, sensem gonitwy. To tylko kilka minut w ciągu całego dnia – a jak wiele może zmienić."

Więcej informacji? Kliknij w "link"

TURNIEJ MINISTRANTÓW
W minioną sobotę(18 lutego) na hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu odbył się dekanalny turniej ministrantów w halowej piłce nożnej. Do naszej parafii przyjechali ministranci z Drobina, Gradzanowa i Uniecka. Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.
W zaciętej, pełnej emocji rywalizacji ministranci walczyli o awans do etapu rejonowego.
A oto wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych:

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1. PARAFIA UNIECK
2. PARAFIA GRADZANOWO
AKCJA NA FACEBOOK' U
MASZ KONTO NA FACEBOOK' U? TA INFORMACJA JEST DLA CIEBIE! :)

Z inicjatywy zakonu benedyktynów od pewnego czasu na Facebook' u istnieje strona
www.facebook.com/biblia.audio.

Jej celem jest propagowanie i szerzenia znajomości Pisma św. Znajdziesz tam m.in.:

- Pismo Święte w mp3 (Stary i Nowy Testament)
- możliwość pobrania całej Biblii
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >