Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 25-08-2016 19:22

Jasełka w parafii
W niedzielę 20 grudnia na Mszy świętej o godzinie 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kraszewie Gaczułtach przedstawiły jasełka. Dziękujemy wykonawcom oraz pani katechetce Marii Celmer za trud włożony w przygotowanie tej sztuki oraz za wprowadzenie nas w świąteczną atmosferę.
Rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku
W dniach od 11 do 13 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku trwały tzw. rekolekcje powołaniowe. Jest to spotkanie organizowane dla chłopców z trzecich klas gimnazjum oraz starszych, w czasie którego mają oni możliwość poznania tego, w jaki sposób funkcjonuje nasze Seminarium. W tym spotkaniu z naszej parafii uczestniczyło 4 chłopców z trzeciej klasy gimnazjum. W sumie przyjechało około 50 osób. Nasza grupa była drugą w kolejności pod względem liczby uczestników. Najwięcej osób przyjechało na to spotkanie z Mławy. Warto dodać, że w tych rekolekcjach nasi ministranci uczestniczą już od kilku lat. Miejmy nadzieję, że za kilka lat ktoś z nich na dłużej niż tylko na weekend trafi do tej Uczelni przygotowującej przyszłych księży.
Spotkanie wigilijne grup parafilanych
13 grudnia o godzinie 19.00 w salce w domu parafialnym odbyło się spotkanie wigilijne grup parafialnych. Przybyło na nie około 50 osób, w tym przedstawiciele m.in.: chóru, Kół Żywego Różańca, Akcji katolickiej, Caritasu. Dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania szczególnie Pani Zofii Sałasińskiej.
Paczki "Caritas"
Nasze Parafialne Koło Caritas przygotowuje podobnie, jak w poprzednich latach paczki żywnościowe dla ubogich osób z naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim sponsorom, a szczególnie Paniom z naszego zespołu Caritas, które corocznie wkładają wiele trudu, aby do najbardziej potrzebujących osób dotarła żywność na świąteczny stół.
Adwentowe śniadania
Zwyczajem lat ubiegłych w czasie adwentu po roratach w środy i piątki odbywają się śniadania dla dzieci. Zazwyczaj przychodzi około 20 dzieci, którym ciepły posiłek przygotowuje Akcja katolicka. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do organizacji tych spotkań.
Rekolekcje Adwentowe 2015
Program rekolekcji adwentowych w naszej parafii prowadzonych
przez ks. Michała Fordubińskiego

Niedziela 13.12.2015r.
8.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.00 - Msza św. z nauką dla dzieci
11.30 - Msza św. z nauką ogólną
14.30 - Msza św. z nauką do młodzieży
18.00 - Msza św. z nauką

Poniedziałek 14.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Wtorek 15.12.2015r.
7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 - Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Podczas każdej z Mszy świętych będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
Paczki dla dzieci
W niedzielę 6 grudnia Akcja katolicka z naszej parafii przygotowała 250 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci. Szczególnie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, a zwłaszcza:
- Bankowi Spółdzielczemu w Raciążu z Prezesem na czele,
- Firmie Polmlek z Prezesem na czele,
- Firmie GS w Raciążu z Prezesem na czele,
- Pani Alicji Rybackiej,
- Panu Piotrowi Marszałowi,
- Pani Elżbiecie Zalewskiej,
- Panu Sendalowi,
- Panu Mączewskiemu
- wszystkim anonimowym ofiarodawcom
Zapisy na kolejny kurs małżeński!
6 grudnia powinien rozpocząć się kolejny kurs przedmałżeński. Jest to jednak uzależnione od liczby par, które zgłoszą chęć uczestnictwa. Proszę zatem zainteresowane osoby o wcześniejsze zgłaszanie się do mnie osobiście lub telefonicznie (513-902-947) - ks. Piotr Wilkowski
Rozgrwyki ministranckie
Nasi Ministarnci 21 listopada wzięli udział w dekanalnym etapie Ogólnopolskich Rozgrywek Piłkarskich dla Ministrantów. Mecze odbywały się na hali sportowej w Siemiątkowie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Najmłodsi chłopcy zajęli 1. miejsce i dalej wezmą udział w rejonowym etapie rozgrywek. Zaś ministranci z pozostałych dwóch kategorii wiekowych zajęli czwarte miejsca. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Niedziela Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii
Już jutro, 25 października będziemy przeżywać w naszej parafialnej wspólnocie niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia na każdej Mszy świętej raciąska młodzież będzie opowiadać o idei światowych spotkań młodych, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Młodzież przygotuje oprawę wszystkich mszy świętych. Na zakończenie Eucharystii przy wyjściu z kościoła osoby zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone dla osób z ubogich państwa, które w przyszłym roku przyjadą do naszej ojczyzny. Ponadto usłyszymy o akcji "2m2 gościnności" - jest to akcja, która ma zachęcić nas do przyjęcia pod swój dach zagranicznej młodzieży, która w przyszłym roku przyjedzie na to międzynarodowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Część z tej młodzieży będzie przebywać w naszym mieście od 25 do 30 lipca 2016 roku, a następnie wyjadą do Krakowa na spotkanie z Papieżem.
Niedziela misyjna

W niedzielę 18 października rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z naszej szkoły podstawowej działające w Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci zorganizowały okolicznościową akademię pod kierunkiem Pani katechetki Elżbiety Romanewicz. Natomiast o 17.30 w czasie modlitwy różańcowej modliliśmy się w intencji misjonarzy.
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Sierpien 2016