Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 19-09-2019 17:43

O parafii
Ogłoszenia parafialne
Cmentarz parafialny

Historia
Nasz Patron

Duszpasterze
Pracownicy
Ministranci
Katecheci

Nowa Ewangelizacja
Oaza
Koło Żywego Różańca
Akcja Katolicka

Schola
Chór
Zespół

Kurs Przedmalżeński
Adopcja Serca
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Być chrześcijaninem to pamiętać: Niech się stanie Twoja wola, Panie

Spotkanie Kół Żywego Różańca rozpoczęło się dzisiaj, 3 września 2016 r., Mszą św. o godz. 9.00, której przewodniczył ks. Robert Mazurowski. W kazaniu kaznodzieja poruszył temat: Maryja jako służebnica Pańska.

Jezus Chrystus był dla Maryi stałym punktem odniesienia. Posłuszeństwo, wolę Bożą i miłość należy odnieść do całego życia Maryi, zjednoczonej ze swoim Synem. Matka Boża uczy nas jak mamy przeżywać własne chrześcijaństwo i jak stawać się bardziej Chrystusowymi ludźmi. Oto prawdziwy sekret naszej Matki, Maryi i powinność naszego chrześcijaństwa: pełnić wolę Bożą. To jedno jest najważniejsze, to jedno wystarczy.

Po Mszy św. członkowie Kół Żywego Różańca mieli wspólne spotkanie z duszpasterzami. Ks. Proboszcz podziękował za modlitewne zaangażowanie w życie parafii, za pielgrzymkę na Podlasie i do tamtejszych sanktuariów maryjnych, zorganizowaną przez opiekuna KŻR, ks. Roberta Mazurowskiego. Zachęcał, by w tym roku pomyśleć o innych rejonach Polski związanych z kultem Matki Bożej, np. Kalwarii Zebrzydowskiej, Częstochowie oraz by zachęcać innych do wspólnych takich pielgrzymek, które scalają ludzi i budują oraz są okazją do modlitwy. I właśnie o tę modlitwę różańcową ks. Proboszcz prosił w intencji mieszkańców wiosek i ulic, którzy przeżywają Czas Nawiedzenia Ikony Matki Bożej w rodzinach. Ks. Robert potwierdził, że intencją modlitewną na ten miesiąc jest modlitwa w intencji mieszkańców miejscowości Folwark Raciąż i Kiniki.


Zapraszamy! Przyjdź! Pomódl się i dołącz do Kół Żywego Różańca. Pierwsze soboty miesiąca, Msza św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.


Już teraz zapraszamy członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę,
8 października 2016 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Program w Czytaj więcej.
Do Syna swego nas prowadź...

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.


W Uroczystość Matki Bożej Siewnej, 8 września, spotykamy się na Mszy św. w kościele parafialnym

o godz. 7.00.

Po Eucharystii wyruszymy na pielgrzymkowy szlak do sanktuarium w Koziebrodach.

Wyrusz z nami!

Jezus, Syn Maryi zbawia i ocala! Czy wiesz o tym?


Obejrzyj klip Mary, Did You Know?

foto: Sanktuarium Maryjne w Koziebrodach, źródło: Gość Niedzielny
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
W niedzielę, 4 września, o godz. 14.30 uczniowie klas trzecich gimnazjum i pierwszych klas ponadgimnazjalnych przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczą we Mszy św. oraz obowiązkowym spotkaniu organizacyjnym.

Sakramentu bierzmowania w naszej parafii udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Adam Marcinkowski 23 października 2016 roku.

Spotkanie jest obowiązkowe.
Ikona Matki w naszych rodzinach

Pamiętamy ten wspaniały dzień 22 sierpnia 2015 roku, kiedy Ikona Czarnej Madonny rozpoczęła pielgrzymowanie po parafiach dekanatu raciąskiego, a Dobę Nawiedzenia w parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu otworzył Biskup Piotr Libera.

Na przywitanie Pani Jasnogórskiej na naszej ziemi ks. proboszcz Wiesław Kosiński powiedział:

"Witamy Cię Maryjo w naszej wspólnocie parafialnej, przez Ciebie zapraszamy Twojego Syna do naszego życia; przez Ciebie mówimy do Jezusa: bądź z nami w każdy czas. Dziś Patrzymy w Twoje oczy Matko; stawiamy sobie dziś pytania jak być dzisiaj Polakiem? Jak dziś być katolikiem? Odpowiedź trudna. Powiedz swojemu Synowi, że chcemy być mu wierni, jak to uczynić? Czekamy Maryjo na Twoją podpowiedź".

Wdzięczni za dar nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą Częstochowską chcemy modlić się przez Jej wstawiennictwo do Syna Bożego o potrzebne łaski dla każdej naszej rodziny.


(foto: źródło Gość Niedzielny)

Kończy się peregrynacja w miejscowości Folwark Raciąż. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Mszę świętą w ich intencji 4 września o godz. 11.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy św. również wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie mieszkańców miejscowości Kiniki, którzy rozpoczynają czas nawiedzenia w swoich rodzinach.

Dla wszystkich parafian, którzy chcą obejrzeć i przypomnieć sobie Dobę Nawiedzenia w naszej parafii, polecamy artykuł i fotorelację Gościa Niedzielnego z tamtego pięknego dnia.


Zawsze pamiętaj o poległych żołnierzach, ojcach i synach


Władze naszego Miasta, Gminy i Powiatu, Delegacje pocztów sztandarowych i pozostali uczestnicy uroczystości upamiętniającej 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej wyruszą 1 września o godz. 16.15 sprzed budynku Urzędu Miejskiego w Raciążu na cmentarz parafialny,
gdzie o godz. 16.30 ks. proboszcz Wiesław Kosiński odprawi Mszę św. w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny.


Historia naszej Ojczyzny jest historią trudną. Nie sposób tamtego dnia, tamtych godzin zapomnieć, odwrócić się od nich i patrzeć bez emocji (zobacz teledysk o naszych bohaterskich obrońcach). Wydarzenie 1 września 1939 roku w dziejach naszego narodu ukształtowało polską pamięć historyczną.
Nasi żołnierze bronili nie tylko swojego kraju, nie tylko polskiej wolności, ale i czegoś więcej - chrześcijańskiego ładu w wymiarze Ojczyzny, Europy i świata.

Przychodzimy na cmentarz parafialny, by przy grobach poległych żołnierzy, w czasie Mszy świętej podziękować Panu Bogu za tych, którzy wtedy i później nie zwątpili w sens Ojczyzny, Braterstwa i Miłości. W imię tej miłości i w imię tego braterstwa ofiarowali swoje żołnierskie życie dla naszej wolności i pokoju. I dlatego jesteśmy tu dziś i dziękujemy Bogu za nich i prosimy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Na szkolnym starcie nie zapominaj o Bogu

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej inaugurującej rok szkolny 2016/2017. 1 września o godz. 8.00 Eucharystią w intencji dzieci, młodzieży, ich rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty rozpoczniemy nowy etap zdobywania wiedzy
i kształtowania naszych postaw, charakterów i sumień.


Nie zapomnij!!!

- o pojednaniu z Panem Bogiem w sakramencie pokuty,
- o pojednaniu z bratem i siostrą.

Spowiedź przed każdą Mszą świętą.
Nowe twarze w parafiach
Od 24 sierpnia w dekanacie raciąskim posługę duszpasterską rozpoczęli nowi księża wikariusze.

Biskup Płocki, Piotr Libera, mianował księdza Dariusza Sielczaka, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie. Natomiast w naszej parafii ks. Piotra Wilkowskiego zastąpił ks. Sebastian Krupniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

O wszystkich zmianach w diecezji płockiej czytaj w Gościu Niedzielnym
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21
Copyright by AK © 2008